Előzmények
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.19 22:38:34 (6899) |
Vagy akinek van POI szerkesztési joga, az nekiáll, és módosítja a hiteles, aktuális információi alapján... :)[ előzmény: (6898) Hev, 2021.12.19 18:21:02] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.19 18:21:02 (6898) |
Ez nem így működik hanem úgy, ahogy Old Eye megcsinálta!
A karbantartáshoz információ kell, a térkép rajzolók nagyrészt 'hozott anyagból' dolgoztak és dolgoznak most is, mind a 11 ember tudtommal megkapja a bejelentést valamint a POI feltöltője is.
----------------------------------------------------------------------------
Old Eye POI 2019.03.05 22:16:34 (6743)
Megújult a POI-k kezelése!
Újdonságok -
- új POI felvitelénél már a tárolás előtt ellenőrizhetjük, megfelelő helyre kerül és milyen POI-k veszik körül
- ha egy POI közvetlen közelében már van ugyanolyan típusú POI, a mentés előtt figyelmeztetést kapunk
- meglévő POI-k adatlapjain hibabejelentést lehet tenni valamint kérhetjük törlésüket
Egyszerűsítések, javítások -
- mind a szűrésből, mind a letöltésből kihagytuk a geoládákat kezelő processzektől örökölt, POI-knál nem értelmezhető tulajdonságokat
Az új rendszer a turistautak.hu-n működik, így a geocaching.hu-n futó POI kezelő processzre érkező hívásokat oda irányítjuk, de megőriztük az eredeti POI nyitólapot.
Az átirányítással megszűnik az a régi probléma is, hogy a geocaching.hu-n rögzített POI-k és a meglévőkön eszközölt módosítások, törlések nem jelennek meg a raszteresen, mert nem éri el azt a turistautak.hu-n.[ előzmény: (6897) Ákibard, 2021.12.19 00:20:37] |
|
Ákibard | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.19 00:20:37 (6897) |
"Az OKT mentén hasznos az ilyen figyelmeztetés kirakása:
Rossz útvonalat mutató tábla!, Rossz irányba mutató tábla!, de aki ilyeneket feltesz, karban tartja is mind?"
Cirka 9 év telt el, és most a 2021.12.17-i bejárásom alapján rendbe tettem a hivatkozott hozzászólásban szereplő megkérdőjelezett POI-kat.
O'E akkori kérdésére miszerint "de aki ilyeneket feltesz, karban tartja is mind", az eltelt 9 év adta meg a választ... :)
Talán azóta is figyelemmel kíséri a POI-kat, és mosolyog most valahol... :)
[ előzmény: (5305) Old Eye, 2013.01.22 18:07:59] |
|
Old Eye | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 18:07:59 (5305) |
Az is legyen szempont, hogy milyen hosszú...
Mecsek Háza - Geológiai bemutatóhely és Barlangi Turisztikai Központ
Zöld négyzet kanyarodási jel (út nem mindig itt kanyarodik)
Szegény GPS-t nézô turista, 'lapozhat' a kütyüjén, ha végig akarja olvasni az elnevezést.
Sok az olyan POI is ennél a típusnál, mely csak a település nevét közli:
Budapest, Tass, Apaj, ezeknél nem is tudom, útjelzô, helységnév vagy a települést bemutató tábláról van szó...
Az OKT mentén hasznos az ilyen figyelmeztetés kirakása:
Rossz útvonalat mutató tábla!, Rossz irányba mutató tábla!, de aki ilyeneket feltesz, karban tartja is mind?
Fairy régebben többször alkalmazta <település/terület név> térkép formulát. Ezt informatívabbnak tartom, mit a sima 'Térkép táblán' elnevezést.
Extrák:
Rovásírásos helységnévtábla - No comment
Z jel a villanyoszlopon - Villanyoszlopon egy tábla és azon a Z jel?
Magánterület, kutyával belépni tilos! - Macskával szabad?
Hoppá cumi - ???!!!
Az információs táblák között is rendet tehetnénk. Többféle van, így nehéz az elnevezéseket egységesíteni.[ előzmény: (5304) olahtamas, 2013.01.22 16:50:00] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 16:50:00 (5304) |
Az a kérdés, hogy egyedi legyen, vagy szabványos az elnevezés.
Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya.
[ előzmény: (5303) Old Fairy, 2013.01.22 16:25:02] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 16:25:02 (5303) |
Igaz, ezen agyalok sokszor én is: a címét írjam be vagy a tartalmát. Mostanában inkább az előbbire hajlok - bár látszik, hogy ez sem mindig problémamentes. :-))[ előzmény: (5301) olahtamas, 2013.01.22 14:10:09] |
|
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 14:10:09 (5301) |
Nem baj, hogy előhoztad!
Ez is mutatja, hogy fontos lehet a POI-k rövid, de tömör, egyben jól kifejező megnevezése.
pl. ennek a táblának inkább olyasmi nevet adtam volna, hogy Magyarszék környéke.
És persze olvasható minőségű képet tettem volna az autó és a villanyoszlop nélkül :)[ előzmény: (5300) Bryan, 2013.01.22 14:00:43] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 14:00:43 (5300) |
Bocsánatot kell kérnem :) Valahol sejtettem, hogy a 3. POI-t nem kellett volna odaírnom :)[ előzmény: (5297) Old Fairy, 2013.01.22 13:14:43] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 13:14:43 (5297) |
És nem tételezted fel, hogy ezt én is így gondolom? :-)) (Legalább az alapján, hogy a térképen jól látszik: ez nem a faluszéli-fajta...)
Egyébként - olahtamas példája alapján - a felvitt POI-k közel 100 %-áról van geotaggelt fotóm. Tanárúr, én készültem... :-))[ előzmény: (5295) Bryan, 2013.01.22 12:53:57] |
|
Bryan | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 12:53:57 (5295) |
A kép alapján így már OK! (De csak a neve alapján egy egészen másfajta, tucatszám megtalálható "Köszöntjük xy településen!" táblára gondoltam elsőre és másodjára is, aminek viszont szerintem nem lenne helye a térképen!)[ előzmény: (5294) Old Fairy, 2013.01.22 12:35:37] |
|
Old Fairy | hozzászólásai | válasz erre | 2013.01.22 12:35:37 (5294) |
(Ha lenne egy kis helyismereted, akkor tudnád, hogy ezek a táblák egy nagyon nagy projekt keretében készültek, remek térképekkel, képekkel ellátva. Szó szerint a "Jakab-hegytől a Völgység-patakig" megtalálhatók.)[ előzmény: (5292) Old Fairy, 2013.01.22 12:33:03] |
|
|
|