Összesen: 305 db hozzászólás
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.21 12:06:12 (6908) |
Nem szándékoztam írni, mert van az a szint ami alá nem megyek :-)
A moderátorok figyelmét meg szeretném felhívni a személyeskedés fogalmára! Köszönöm![ előzmény: (6907) Ákibard, 2021.12.21 11:55:08] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.21 07:25:26 (6906) |
Úgy tűnik alapjaiban nem vagy képben! Az általam feltöltött több mint 6000 POI többsége nem az én felmérésem, hanem a túrázók trackjeiból származó információ amit a térképszerkesztők helyettük feltöltenek. Jelenleg is ez a gyakorlat. Ennek a karbantartását ugyan úgy mások terepi információja alapján lehet biztosítani ahogy azok fel is kerültek. Ennek van egy kidolgozott , bevált rendszere ami működik is, csak hát kell hozzá egy kis tudás. Nagyon sok POI változást jelentettem be én is és nagyon sok POI-t módosítottam vagy töröltem én is ha az szükséges volt, de ez mind a saját nevem alatt feltöltött POI-ra vonatkozott.
A lehetőség előtted is ott volt, hogy jelezd a változás! Nem tetted meg hanem törölted a más által rögzített POI-t és bele sem írtad az okát az erre a célra létrehozott rendszerbe.
Most is feltölthetsz új POI-t hát tedd meg, de a személyeskedést talán állítsd le mert annak itt nincs helye. Én azt teszek tiltó listára akiket akarok, nyilván te is közte vagy de ez rám tartozik!
További jó munkát! [ előzmény: (6905) Ákibard, 2021.12.21 00:02:15] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.20 20:31:51 (6904) |
Nekem nem kell megfelelni, a túrázóknak kellene, én azt már megtettem de előtted is ott a lehetőség![ előzmény: (6903) Ákibard, 2021.12.20 14:34:31] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.20 07:54:53 (6901) |
Egyrészt bocsánat, hogy a saját POI-val azt csinálok amit akarok. Másrészt nyilván rád nem vonatkoznak a térkép szerkesztési szabályok, van ilyen. A tudatlanságból eredő beavatkozásodat inkább mondanám szánalmasnak , de minek, egy bizonyos szint alá nem megyek. További jó POI törölgetést!
[ előzmény: (6900) Ákibard, 2021.12.19 22:40:46] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2021.12.19 18:21:02 (6898) |
Ez nem így működik hanem úgy, ahogy Old Eye megcsinálta!
A karbantartáshoz információ kell, a térkép rajzolók nagyrészt 'hozott anyagból' dolgoztak és dolgoznak most is, mind a 11 ember tudtommal megkapja a bejelentést valamint a POI feltöltője is.
----------------------------------------------------------------------------
Old Eye POI 2019.03.05 22:16:34 (6743)
Megújult a POI-k kezelése!
Újdonságok -
- új POI felvitelénél már a tárolás előtt ellenőrizhetjük, megfelelő helyre kerül és milyen POI-k veszik körül
- ha egy POI közvetlen közelében már van ugyanolyan típusú POI, a mentés előtt figyelmeztetést kapunk
- meglévő POI-k adatlapjain hibabejelentést lehet tenni valamint kérhetjük törlésüket
Egyszerűsítések, javítások -
- mind a szűrésből, mind a letöltésből kihagytuk a geoládákat kezelő processzektől örökölt, POI-knál nem értelmezhető tulajdonságokat
Az új rendszer a turistautak.hu-n működik, így a geocaching.hu-n futó POI kezelő processzre érkező hívásokat oda irányítjuk, de megőriztük az eredeti POI nyitólapot.
Az átirányítással megszűnik az a régi probléma is, hogy a geocaching.hu-n rögzített POI-k és a meglévőkön eszközölt módosítások, törlések nem jelennek meg a raszteresen, mert nem éri el azt a turistautak.hu-n.[ előzmény: (6897) Ákibard, 2021.12.19 00:20:37] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.03.20 17:46:09 (6853) |
Van módosítandó POI-m de ezt az üzenetet találom helyette:
Előreláthatóan 2020.03.19 délig új POI nem vihető fel, meglévő nem editálható, törölhető!
Kérem türelmedet! Old Eye
Most 03.20. 17:45-van.
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.05 18:31:25 (6839) |
Ebben igazad van, de pontosan azt mondjuk, hogy miért kell a turistautakhu oldalon belépni azért, hogy a geocachinghu szerveren lévő POI-kat rendesen lássuk? Van a gc oldalon is egy POI kezelő felület, azt kellene lecserélni!
[ előzmény: (6837) petrot81, 2020.02.05 17:39:08] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2020.02.05 16:31:23 (6835) |
Sok éves "probléma" ez és attól eltekintve, hogy tökéletesen igazad van és a korábban ezt felvetőknek is igaza volt, lényegében egy üres magyarázkodáson kívül semmi nem történt. Ideje lenne már a GC-s régi felületet eltüntetni illetve helyettesíteni az újabbal, és nyilván az is megoldható hogy ne kelljen minden nézelődésért újra bejelentkezni mert teljesen felesleges a tagság ilyen irányú figyelése.[ előzmény: (6834) Kokó, 2020.02.04 19:24:35] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.10.07 11:20:06 (6820) |
Az egyik geocaching.hu a másik turistautak.hu ne kérdezd miért nem egyformák. Rejtély. [ előzmény: (6819) Ajtony, 2019.10.07 11:12:34] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.09.26 16:29:48 (6811) |
Még tavaly jeleztem, hogy Kaposváron a korábbi távolsági autóbuszpályaudvar megszűnt és egy ideiglenes helyre költözött. Javasoltam a cseréjét.
Egy eléggé nagy arcú választ kaptam, itt megtalálható most is, amúgy nem lett törölve, semmi nem történt a sértegetésen kívül!
https://turistautak.hu/forum.php?action=thread&id=poi&message_id=490116
Most 09.22.-én újra jeleztem, hogy ezt a POI-t törölni kellene amire szintén egy teljesen inkorrekt intézkedés történt, a tisztelt szerkesztő úR átírta a POI koordinátáját, ugyanakkor az alján ott a megjegyzésem ami nyilván erre a POI-ra nem érvényes.
https://www.turistautak.hu/poi.php?id=1761
Aki még a saját lakhelyén sem képes korrekten kezelni a dolgokat annak kár ilyen jogokat adni. Én mindenesetre nem jelentek be több hibát keresse meg aki akarja.
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.18 16:46:48 (6768) |
A turistautak.hu íratlan szabályai szerint dupla POI esetén mindig a korábbi bejelentés marad meg, ezzel is tisztelve az első felmérő munkáját. Egyes nagy tudású térképszerkesztők pontosan azért kaptak POI szerkesztési jogosultságot, hogy az ilyen eseteket kezeljék. Egy kép lementése és a másik adatlapra feltöltése valamint a szöveg átmásolása természetesen megadva annak szerzőjét nem jelenthet problémát egy szerkesztőnek, más meg ne nyúljon hozzá. [ előzmény: (6767) Güszi, 2019.03.18 16:28:45] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.11 13:20:18 (6766) |
Sajnos nagyon sok az olyan POI ahol még a megye sincs kitöltve, nem hogy a település. Az, hogy mi merre van a közelben nem releváns mivel nem tudjuk, hogy honnan van mérve. Sokkal értékesebb lenne a legközelebbi település mező kitöltése még akkor is ha az adott dolog külterületen van. Akkor lehetne könnyen keresni is ezekre.
[ előzmény: (6764) törölt nick 42, 2019.03.11 09:56:39] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.10 19:24:36 (6762) |
Én ezzel tökéletesen tisztában is vagyok, de mint tudod, mindentől el vagyok tiltva oldeye által így maximum egy egy POI-t tudok bejelenteni.
Köszönöm, hogy berajzoltad a patakot, szerencsére sok aktív szerkesztő van, így előbb utóbb minden a helyére kerül. [ előzmény: (6761) Lipták Roland, 2019.03.10 17:07:18] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.07 15:12:51 (6756) |
Általában igazat adok a véleményednek de ebben az esetben az enyém eltér. A térképen nem látszik, ha egy POI megjegyzés mezőbe beírták, hogy megszűnt, bezárt stb. Ha csak az ikon látszik az félrevezető mert nem kapja meg a túrázó azt a szolgáltatást ami jelölve van.
Ha annyira fontos az épület jelzése akkor azt meg lehet tenni más egyéb típussal is ami megfelel a valós helyzetnek, mert ugye állítólag azt tartalmazza a térképetek.
Ezért nem elég az ha csak a nevéhez van beírva, hogy megszűnt hiszen alap helyzetben azt a GPS nem mutatja.
Szerencsére a térkép szerkesztők között van olyan aki a letisztult állapotot kedveli. Köszönöm!
https://www.turistautak.hu/poi.php?id=27764[ előzmény: (6755) cseremoha, 2019.03.07 09:13:33] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.06 20:03:41 (6750) |
Ha valami nincs, megszűnt, bezárt akkor az nincs, megszűnt , bezárt. [ előzmény: (6749) Old Eye, 2019.03.06 19:14:42] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.03.06 18:24:56 (6748) |
Ha már a POI-k terítéken vannak érdemes lenne az időközben megszűnt, bezárt, lezárt vagyis eredeti funkciójában használhatatlan de a térképen változatlanul megjelenő pontok teljes eltüntetésének.
( bezárt kocsma, bolt, nem működő közkút, megszűnt szállás stb.) Sok helyen a névben szerepel de akkor meg minek a térképre, esetleg kitakarva más létező POI-t!
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.02.20 13:20:39 (6727) |
Az egyik POI-hoz megjegyzést írtam, mivel állapota lényegesen megváltozott. Valójában törölni kellene mert félrevezető "szemétté" változott de mint jogfosztott csak megjegyzést tudok írni, illetve azt hittem, hogy tudok de már az sem jelenik meg!
http://turistautak.hu/poi.php?id=133139
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.02.01 11:58:12 (6719) |
Egy közkút messze nem érdekes de hasznos :-)
Ez így igaz, csak a napjainkban lényegesen felszaporodott "plázaturisták" nem értik, hogy télen miért nem folyik a víz.
[ előzmény: (6718) Old Eye, 2019.02.01 09:26:59] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2019.01.30 14:02:43 (6708) |
Jó ez a lehetőség a POI duplázások megelőzésére de a neve nem jó.
Át kellene valahogy keresztelni oly módon, hogy a POI felvevő, módosító tudja, hogy mire jó ha oda kattint!
|
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.12.05 19:36:37 (6667) |
Bármilyen POI típust érdemes feltölteni de először nézd meg, hogy nincs e már az adatbázisban.
Esetedben az uszoda már egy évtizede szerepel a térképen. A dupla POI-hiba, ilyenkor mindig a korábbi marad meg, ezzel is tisztelve az első felmérő munkáját. Javaslom a sajátodat töröld, és a régi POI-hoz feltölthetsz bármilyen kiegészítő információt, képet, web címet, nyitvatartást stb.
http://geocaching.hu/poi.geo?id=14514
[ előzmény: (6666) tapiapi, 2018.12.05 16:20:42] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.23 20:15:20 (6646) |
Erre a kérdésről már az öregek döntöttek. Nincs értelme újra felhozni akkor sem ha rossz a döntésük, azt sosem ismerik be.
Aki friss térképet akar és abba tud friss információt beletenni akkor nyilván mást keres pld. én is találtam egy olyan felületet ahol bármilyen változást legyen az jelzett vagy jelzetlen út, vagy POI be lehet jelenteni és láss csodát pár órán belül megtörténik a korrekt korrekció.
[ előzmény: (6643) olahtamas, 2018.11.23 17:45:12] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.23 14:52:28 (6642) |
Ha nem érted elmagyarázom még egyszer:
Itt egy példa arra, hogy egy magát normális és a társait tiszteletben tartó térképszerkesztőnek gondoló miként jár el ha valamit törölni akar a MÁS által feltöltött munkából.
-----------------------------------------------------------------------
Szia *********!
Az általad felvitt POI-t:
http://geocaching.hu/poi.geo?id=1761
áthelyezték.
https://www.sonline.hu/kozelet/helyi-kozelet/masfel-evig-uj-helyrol-indulnak-a-buszok-1139223/
Kérlek töröld; vagy járulj hozzá, hogy töröljem!
Köszönöm
********
*********
---------------------------------------------
Ez a stílus sok évig működött de aztán jöttek azok akik azt gondolják, hogy Ők egyenlőbbek az egyenlőknél. Nem kérdeznek csak rombolnak kizárólag személyes érdekből és már régen nem számit az a cél amiért elkezdtünk itt rajzolni.
Akit zavar, hogy a tuhu tele van hasonlóan elavúlt és valótlan információt tartalmazó POI-val használja az OSM térképét. Az jó helyen jelzi a kaposvári autóbusz pályaudvart is.
[ előzmény: (6641) fodor8peter, 2018.11.23 14:27:57] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.15 17:14:07 (6620) |
Nekem jó a katyvasz, én tudom hol a buszpályaudvar, Te is beálltál a sorba, sajnálom! [ előzmény: (6619) fodor8peter, 2018.11.15 16:32:05] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.15 15:56:11 (6618) |
Igaz még csak két hete jeleztem itt, hogy Kaposváron megszűnt az autóbusz pályaudvar.
Azt is jeleztem, hogy hol van most, sőt felvittem az új POI-t is.
A régit lerombolták, szétverték, ott sosem lesz már újra építve. Jeleztem, hogy törölni kellene.
http://turistautak.hu/poi.php?id=1761
Érdekelt valakit? NEM.
Ha egy autóbusz pályaudvar egy megyeszékhelyen nem érdemes arra, hogy jó helyen szerepeljen a térképen akkor nyugodtan megállapíthatjuk, hogy ez nem térkép, hanem elavult, idejétmúlt komolytalan katyvasz.
[ előzmény: (6617) Lipták Roland, 2018.11.15 09:25:39] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.14 15:50:16 (6613) |
Mielőtt “véletlenül” más információ kerülne az adatbázisba csak az utókor kedvéért én is közzé teszem mit töröltél le minden megkérdezés nélkül. Nem felel meg a valóságnak, hogy Cseremohára próbálod ráfogni az egyik törlést! Ez az általad gyártott adatgyüjtő program eredménye! Mivel láthatóan információ hiányben szenvedsz tájékoztatlak, hogy a Kaposvári és Kaposszentjakabi romterület nem látogatható de az összes többi igen.
Somogyi Várak ep. (Babócsa, Nárciszos)
Felvitte Hev 2006-12-26 16:45:57
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:35:59
Somogyi Várak ep (Fonyód, Fácános)
Felvitte Hev 2006-12-26 16:59:03
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:35:42
Somogyi Várak ph (Kaposvár)
Felvitte Hev 2006-12-26 17:26:41
Törölte Robi(gyalogtúrák) 2017-11-29 21:35:27
Somogyi Várak ph (Kaposszentjakab)
Felvitte Hev 2006-12-26 17:37:05
Törölte Hev 2017-11-29 21:35:11
Somogyi Várak ep (Kereki, Fehérkõ)
Felvitte Hev 2006-12-26 18:27:00
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:34:44
Somogyi Várak ep (Kéthely, Fancsivár)
Felvitte Hev 2006-12-26 18:49:30
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:34:34
Somogyi Várak ep (Nyim, Kási-vár)
Felvitte Hev 2006-12-26 19:41:34
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:33:48
Somogyi Várak ep (Báthory várkastély)
Felvitte Hev 2006-12-26 19:47:04
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:33:25
Somogyi Várak ph (Segesd)
Felvitte Hev 2006-12-26 19:55:31
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:33:00
Somogyi Várak ep (Somogyvár)
Felvitte Hev 2006-12-26 20:01:05
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:32:38
Somogyi Várak ph (Kereki Fejérkő vára)
Felvitte Hev 2013-10-06 21:57:17
Törölte Old Eye 2017-11-29 21:32:01
[ előzmény: (6611) Old Eye, 2018.11.14 13:58:23] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.14 15:25:24 (6612) |
Látom szöveg értelmezési problémád van. Sehol senki nem kért meg arra, hogy más POI-ját töröld. Nem hiszem, hogy bármiféle jogalapod is lenne bármiféle feltételeket szabni nekem, ez egy aljas, önkényes dolog volt ,magyarázhatod ahogy akarod. Ennyi! [ előzmény: (6611) Old Eye, 2018.11.14 13:58:23] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.14 12:54:43 (6610) |
Én speciel le szoktam törölni azokat a POI-kat amik biztosan elavultak és egyértelműen rosszindulatú beavatkozásnak tekintem ha valaki a kicsinyes személyes vágyait csak úgy tudja kielégíteni, hogy pld. letörli az általam még fontosnak tartott POI-kat.
Lásd: Somogyi Várak összes pontja! Senki nem kért meg rá, hogy töröld azokat! [ előzmény: (6603) Old Eye, 2018.11.14 07:51:08] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.14 12:50:16 (6609) |
Főleg akkor ha szándékosan rombolja le valaki(k) az aktív "humánerőforrást".[ előzmény: (6608) cseremoha, 2018.11.14 12:30:55] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.13 07:04:12 (6594) |
Nincs. Mivel a saját térképeken minden jelzés egységesen piros kiemelésű még zavaró is. Szerintem.[ előzmény: (6593) Old Eye, 2018.11.12 22:15:18] |
|
Hev | hozzászólásai | válasz erre | 2018.11.05 20:45:31 (6579) |
Ez a POI már nem aktuális, a helye máshol van és jelenleg szabványos kéktúra pecsét van a gátőrház külső falán.
Itt: N46 19.676 E18 51.199
|
|
|
|