Előzmények
olahtamas | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.04 11:07:13 (78427) |
Pedig a folyamatosra van szükség ha kirándulsz, hiszen az idő alatt, míg elmész egy hegytetőre, simán változhat a tengerszintre vonatkoztatott helyi légnyomás értéke.[ előzmény: (78424) Pongi, 2020.12.03 19:54:29] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.03 19:54:29 (78424) |
"Egyszer" érték volt/van beállítva. Én ezt úgy értelmeztem, hogy minden bekapcsoláskor egyszer kalibrálja. Van még "Kikapcsol" és "Folyamatos", gondolom a folyamatos az felesleges. Jól gondolom? Egyébként itthon már kicsit jobb volt bekapcsolás után, mert a térkép szerinti 170 m helyett 176 m-t mutatott. Most kalibráltam 170 méterre. Szombaton megyünk a Jakab-hegyre kirándulni, akkor majd ismét figyelem, hogy jól mutatja-e. Köszi a tippet.[ előzmény: (78418) olahtamas, 2020.12.03 09:37:07] |
|
Pongi | hozzászólásai | válasz erre | 2020.12.03 09:28:39 (78417) |
Oregon 700-asom van és a hétvégén sétáltunk egyet a Tubesen és felérve a kilátóhoz meglepve tapasztaltam, hogy a GPS 721 m-es tengerszint feletti magasságot mutat, míg a tényleges érték (térkép alapján) az 611 m. Azóta nem volt időm ezzel foglalkozni, de ma lenne mód kicsit molyolni vele. Szerintetek mit tegyek, hogy ismét a valóságot mutassa? (vagy legalábbis ahhoz konvergálót) |
|
|
|